Muziek:
Aria’s en duetten uit o.a.
la Traviata en Norma
Zang en spel:
Marlies de Waard
Angelique Wardenier
Ineke Geleijns
Tekening:
Auke Herrema
Vormgeving:
Eduard Bezembinder
Merijn Dijkstra
Regieadvies:
Cora Broekhuizen
Productie:
Opera della Casa

 

 

DE DIVA UIT BOEDAPEST
De diva uit Boedapest

EEN OPERAVOORSTELLING VOOR KINDEREN VANAF 8 JAAR






'De diva uit Boedapest' is een voorstelling waarbij kinderen, net zoals bij de voorstelling 'Carmen' op een toegankelijke manier kunnen kennismaken met opera. Hierbij is gekozen voor onderwerpen, aria’s en duetten uit verschillende opera’s. De interactie met het publiek speelt een belangrijke rol.


VERHAAL

Tilly Talsma is NIET cool! Ze wil dat kinderen naar klassieke muziek luisteren. Naar opera’s. Je weet wel, waarin ze zingend zoenen en sterven. Zit jij daarop te wachten? Ik dacht het niet. Gelukkig heeft Tilly een diva gevonden die prachtig kan zingen, schitterende kostuums draagt en die, als Tilly even niet kijkt, samen met de pianiste gekke dingen doet. Als je haar het toneel ziet opkomen, staat je een verrassing te wachten.


Opera moeilijk? Opera elitair? Die vooroordelen werden gisteren in de charmante voorstelling ‘De diva uit Boedapest’ door Opera della Casa naar het rijke der fabelen verwezen. De drie dames van dit kleine muziekgezelschap lieten hun jonge toeschouwers zien dat opera best leuk is en dat je er nog om kan lachen ook. Een pareltje van een voorstelling! De leden van Opera della Casa zorgen voor precies de juiste mix van ernst en humor.
Wat is een diva, wat zijn rekwisieten? Wat is een castraat of een recitatief?
De vrouwen van het muzikale trio zijn niet bang om de lat hoog te leggen en mijden moeilijke woorden niet. Ze schotelen hun jonge publiek stukken voor uit onder meer La Traviate, Norma en Rigoletto. Prachtig gezongen maar boordevol met grappen. Aan het eind van de een uur durende voorstelling zingt iedereen uit volle borst mee met de aria ‘Casta diva’ uit de ‘Norma’ van Bellini. Dat is een buitengewoon knappe prestatie van het muziekgezelschap!

Leeuwarder Courant